OOTD 6.11.2015 – Ofiste Siyah Beyaz Tüyoları / Tips of Black and White for the Office

1C4A42481C4A42541C4A42921C4A43041C4A4306

Her şeyin siyah beyaz olmasına ihtiyacımız olan günler ama arka planda hep bir grilik hakim. Biz ne kadar siyah beyaz görmeye çalışsak da baktığımız yer grinin tonlarında. Kimi yerler füme, kimileri duman, kimi gümüşi, kimi vizon. Doğru ve yanlışın bile siyah beyaz olamadığını düşünürsek bu duruşlar kime?

We are in times of desperate need for things to be black and white but the background is always grey. No matter how hard we want to see things black and white, where we look at is grey. Some areas are smoky, some misty, some like silver and some mink. When there is no black and white to what’s right or wrong, why hold on to this stand?

1C4A4292

Siyah beyaz ofis için ideal, hatta bazı ofislerde şart ama sıkıcı. Kendini tekrar eden kombinler görmeye sebep olan bu iki rengi hareketlendirmek için kesime özellikle dikkat etmeniz gerekiyor. Kalem ve evaze gibi beklendik etek modelleri yerine asimetrik, alışılmadık boylarda eteklere bakabilirsiniz. Üstler için de aynı şey geçerli. Üstünde her türlü oyunun oynandığı bir üstle ofiste fark yaratabilirsiniz.

Black and white is great for the office, actually a must in some. If you want to make the duo responsible for repetitive outfits, more exciting, you must pay attention to cut. Search for skirts in uncommen styles rather than the expected pencil and A. Same goes for the tops. Asymmetrical tops will create the difference in the office.

1C4A4280

1C4A4304

Aksesuarlar ikinci durağınız. Eğer kesimde farklılaşamadıysanız elinizde siyah beyaz sade bir kanvas var demektir. Bunu hareketlendirmek için dikkat çekici hatta bol aksesuar kullanabilirsiniz.

Fakat kesimde fark yarattıysanız, kıyafetin tarzına göre dikkat çekici tek bir aksesuar kullanmalısınız.

Accesorries are your second resort. If you didn’t have luck on the cut side, that means you are a blank canvas of black and white. Then go as bold and many as you like.

But if you managed the cut, then one piece of item that fits the style of the outfit, will do enough.

1C4A4306

Söz konusu siyahsa ayakkabıda korkak davranmayın. Herhangi bir detayla farklılaşan modeller seçin. Bu demek değil ki etraf sirke dönsün. Sade bir model bile seçiyorsanız, süet ya da rugan olmasına dikkat edebilirsiniz. Çok ince ya da çok kalın topuklar da beklenen etkiyi yaratacaktır.

When it comes to black shoes, do not be a coward. Choose models with details. This doesn’t mean it should turn into a costume. Even if you are going for a classic, simple model, pick a suede or a patent one. Very thin or very thick heels do the same trick.

1C4A4307

Tweet about this on TwitterShare on Facebook
GerçekSen'e Abone Olsana