OOTD 23.10.2015 / Stilden Önce Duruş

1C4A41861C4A40991C4A41111C4A41681C4A41941C4A41961C4A4198

Sonunda havaları soğuttuk. Niye böyle yapıyoruz? Havaları soğutuyoruz, insanları soğutuyoruz, kendimizi soğutuyoruz? Anacım bunlar hep tıkanmışlıklar işte. Doğum esnasında başımıza ne geliyorsa travmasından kurtulamıyoruz.

Ayıptır söylemesi Soho House’a üye oldum. Orada birbirinden şahane aktivitelere katılabiliyorsunuz. Ne şarap tadımı kaldı, ne Croque Madame yapımı, ne Maui Thai’si, ne duyusal pazarlaması. İşte orada katıldığım aktivitelerden biri de Tuvana Sarasai’nin verdiği Nefes Alma Teknikleri çalışmasıydı.

Orada öğrendik efendim doğru nefes alarak hayatımızdaki tıkanıklıkları nasıl açabileceğimizi. Bendeniz yere sağlam basan bir tipmişim. Bu da hayır demeyi bildiğimi, hakkımı savunmaktan korkmadığımı, sesimi çıkarma cesretim olduğunu gösterirmiş. Kulağa geldiği kadar şahane şeyler değil. Çünkü aynı zamanda kontrol manyağı olduğumu da gösteriyormuş ve bunu kontrol etmeyi öğrendiğimde süper yönetici oluyormuşum. Ayrıca hareketleri kusursuz yapmaya çalıştığım için de mükemmeliyetçi olduğum da söylendi.

Doğumunla ne alakası var derseniz, doğumda ölüm tehlikesi atlatanlarda kontrol deliliği oluyormuş. Bendeniz de doğumda bu tehlikeyi geçirdim efendim.

We finally have cold weather. Why do we have that? Why do we have cold weather, cold relations, cold feelings? Sis, these are all blockages. Whatever we go through during birth sticks with us for life.

I recently became a Soho House member. We have many events, activities, screenings, blah blah blah going on. One of those were Breathing Techniques with Tuvana Sarasai.

There I learnt we can breath through our blokages in life. I was told I have firm feet on the ground, which means that I can say no, have no problem standing for my rights, but I’m also a control freak 🙂 And if I learn to manage that I could be an excellent manager. Oh, and one more thing, since I was trying so hard to get all the moves right, I was a perfectionist. No news there.

You’re wondering what that’s got to do with my birth. Well, people who are control freaks have birth memories, which took them to the light and back. I am one those people.

1C4A4168
İpek Bluz: Annemin, Pantolon: Zara, Kemer: Massimo Dutti, Çanta: Miu Miu, Ayakkabılar: Zara Silk Blouse: Mom’s, Pants: Zara, Belt: Massimo Dutti, Bag: Miu Miu, Shoes: Zara

Bu fotoğrafta da görüldüğü gibi yere sağlam basıyorum 🙂 ama konumuz bu değil. Konumuz ortam nasıl olursa olsun iyi görünmek. Bir çöp konteynırının yanında dahi olsanız. (Çöp konteynırı burada sembolik olarak da kullanılmıştır.) Bu da duruşunuzla ilgili. Artık vücudunuza göre giyinmeniz gerektiğini öğrendiniz. Renklerin önemini biliyorsunuz. Son yazımda bulunduğunuz mekana uyumlu giyinmenin getirilerinden de bahsetmiştim. Sıra bulunduğunuz mekan ne olursa olsun fark edilmek, sahip olduğunuz pozisyon ne olursa olsun hedeflediğiniz pozisyonda görünmek.

As seen in this photo, I do have a firm grip on the ground 🙂 but that’s not our topic today. Today our topic is to look good no matter what the surrounding is, even if you are next to a dumpster (pun intended). This is about your stance. You know you have to dress for your body type, you know the importance of color, in my last post, I told you about the importance of blending with your surrounding. Now it’s time to stand out from your surrounding, now it’s time to look like you have the position you aim for, not the one you have.

1C4A4111

Ne giyerseniz giyin dik durun. Ne giyerseniz giyin gülümseyin. Ne giyerseniz giyin karnınızı içeri çekin. Ve en önemlisi ne giyerseniz giyin doğru iç çamaşırı giyin.

Whatever you wear stand tall. Whatever you wear smile. Whatever you wear suck in. And most importantly, whatever you wear, wear the correct under garments.

1C4A4099

Duruşunuzla ilgili bir karar verdiğinizde vermek istediğiniz mesajı da bilirsiniz. İşte o mesajı bildikten sonra giyinmelisiniz. Renkleri ona göre seçmeli, kalıpları ona göre belirlemelisiniz. Bir başka deyişle stiliniz buna göre şekillenmeli.

Peki duruşunuzla ilgili nasıl karar vereceksiniz? Kendinizi tanıyarak. Zayıflıklarınızı kabullenerek ve güçlü yanlarınızı optimum şekilde kullanarak. Giyinmek eğlenceli olabilir ama asla bir oyun kadar basit değil. Giyinmek, amaçlarınızı gerçekleştirirken kullanabileceğiniz bir araç. Ve nasıl kullanabileceğinizden de burada bahsediyorum.

When you decide what stance you are going to take, you know what message to exude. That’s when you can dress. Choose your colors and cuts accordingly. In other words, your style should evolve around the message.

How will you decide on your stance? By knowing thyself. Accepting your weaknesses and making the best of your strengths. Styling might be fun but it’s no game. Styling is a tool you can exploit on the road to realizing your goals. And I share here how to.

1C4A4194 1C4A4198 1C4A4196

Tweet about this on TwitterShare on Facebook
GerçekSen'e Abone Olsana