OOTD 15.08.2015 / Geçiş Sezonunda Gardrop

1C4A37551C4A37681C4A37841C4A38071C4A37941C4A3795

Havalar pek şakacı bugünlerde. Ne giyeceğimizi şaşırıyor olabiliriz. Aslında cevap, ince dokularda, kat kat giyinmek. Bluz-hırka, tişört-deri ceket, gömlek-trençkot gibi ikililer denemenin zamanı.

The weather is tricky these days. It’s hard to tell, what to wear. The answer is quite simple, pair thin layers. It is time to try out the blouse-cardigan, tshirt-leather jack, shirt-trench couples.

1C4A3755

Yazdan kışa yaşadığımız geçiş sezonunun kilit parçalarından biri olan trençkotun trend olanı yumuşak akışkan kumaştan. Bildiğiniz koton trençkot da her sonbahar olduğu gibi demirbaşlardan ama sezonun trençkotları bir başka.

İpeksi kumaşlarıyla dökümleri öyle havalı ki elbise olarak giymek bile mümkün. Bir dış giyim parçasını bu şekilde kullanma fikri de oldukça seksi bence.

One of the key pieces of a transitional season, the trenchcoat, has a silky, flowy texture and cut to it this season. The wardrobe basic, the classic trench is surely a hit as always, but this season’s trench is something else.

Season’s trenchcoat has such a soft, flowy texture that you can even wear it as a dress, and I think wearing an outerwear as a dress is quite sexy.

1C4A3768 1C4A3807

Trençkot her ne olursa olsun sonuçta klasik bir parça. Seksapelini artırmak için minimal aksesuarlarla evlendirmenizde fayda var. (Yeri gelmişken bu “evlendirme” lafı kıyafet kombinlerinde yabancı dillerde de sıkça kullanılıyor artık. Haberiniz olsun. Hatta geçenlerde Soho House’ta katıldığım bir şarap tadımında da kupaj yani birden fazla üzümlü şarapları anlatırken eğitimci farklı üzümleri nasıl “evlendirdiklerinden” söz edip durdu. 🙂

No matter what, the trench is a classic, so pair it with minimalist pieces to increase its sex appeal.

1C4A3794
Portföy: Annemin, Saat: Cartier Tank, Bileklik: Midnight Express Clutch: Mom’s, Watch: Cartier Tank, Wrist Band: Midnight Express

Her klasik kombinde olduğu gibi beklenmedik bir parçayla bakan gözleri kışkırtmanızı ve ezberlerini bozmanızı öneririm. Aynı benim burada bu böcekli bileklikle yaptığım gibi.

And with every classic combo, train those onlookers and break their routines with an unexpected piece, like I do here with the bug wristband.

1C4A3784 1C4A3795

Tweet about this on TwitterShare on Facebook
GerçekSen'e Abone Olsana