Moda Haftaları’nın 7 Günahı…pardon Kuralı

0ca4e64b90c281b4501cd717a819adfc
Lafı uzatmadan, gevelemeden yazacağım.

Kural 1: Havalı olacağım diye topuklu giyersen defileden defileye koştururken pişman olursun. Düz ayakkabı giy. İlla topuklu diyorsan yanına bir çift babet almayı unutma. Sonra bana şükredersin.

Kural 2: Moda haftası boyunca Instagram ve Twitter’da sosyal bir kelebek olacağını düşünürsek şarjını yanına almayı unutma.

Kural 3: Defile saatinden en az 15dk. erken git. Zaten 10dk. süren bir şova geç kalıp, insanları bekletme. Zaten bekleyen de olmayacaktır ama profesyonel olmakta fayda var.

Kural 4: Oturduğunuz yerden şikayet etmeyin. Davetiye aldığınıza dua edin, susun oturun, defilenizi izleyin, fotoğrafınızı çekin, Twit’inizi atın, gidin.

Kural 5: Moda haftası boyunca sizi idare edebilecek tek bir oje rengi var: renksiz cila! Koşturmacada vakit bulup tazeleyemeyeceğiniz kırmızı ojeden hele ki trendlere uyacağım diye sürdüğünüz mavi ojeden uzak durun.

Kural 6: Deodorant kullanın. Hani ruj sürmeden asla sokağa adımımı atmam diyorsunuz ya, rujun yerinde deodorant olmalı. Sonra o doluştuğumuz salonlar hiç çekilmiyor. Bir de nane şekeri fena olmaz aslında. Yemek yemediğiniz için… neyse… tahammül edilmiyor açıkçası.

Kural 7: Allah aşkına katıldığınız ilk moda haftasıymış gibi görünmemek için abidik gubidik kıyafetleri ikoncanlara ve ünlülere bırakın. Çok amatör duruyor.

Tweet about this on TwitterShare on Facebook
GerçekSen'e Abone Olsana