Koton – Accessorize İşbirliği…mi acaba?

Bir markanın ilanlarında başka bir markanın başka bir sezona ait olsa da çok öne çıkmış bir ürününü kullanması ne kadar doğru acaba? Üstelik mağazasında kendi aksesuarlarını satan bir markanın…

Koton’un 2009 S/K sezonu ilanlarından bahsediyorum. İki ilanında Accessorize’ın geçen sezonuna ait 2 kolye var. Hatta bu kolyeler geçen sezonun en öne çıkan parçaları, Accessorize’ın sitesinde bile “kolyeler” başlığı altında değil “statement jewellery” – bir nevi dominant parçalar – başlığı altında yer alıyorlardı.
Şimdi ben bu Koton ilanlarına baktıkça Accessorize’ı düşünüyorum. Kolyeler o kadar güçlü parçalar ki o güzelim fuşya elbise ve lacivert ceket geri planda kalıyor. Tüm odak kolyelerde. Aslında yiğidin hakkı yiğide, ceketle kullanılan kolye doğru bir aksesuar kullanımı, ceketin omuzlarını, derin V’sini vurguluyor ve asimetrik yaka detayının farkına varmamızı sağlıyor. Ama tüm bunların farkına varırken aklımda “Accessorize, Accessorize, Accessorize” diye sayıklamadan edemiyorum.
Üzülüyorum da çünkü bence Koton en güzel mevsimi yaşıyor. Parçalara henüz elimi sürüp kalitesini anlama fırsatım olmadı ama kesimi ve tasarımları önceki sezonlarla karşılaştırılamaz bile. Geçtiğimiz aylarda birkaç derginin moda editoryalinde yer alan bu ceketi almayı kafaya koymuştum. İyi ki ilanı önce görmemişim, farketmeden geçerdim valla.
Tweet about this on TwitterShare on Facebook
GerçekSen'e Abone Olsana