Hem Kış, Hem Hamile, Hem Şık mı?!?!

hamile

Hedvig Lookbook vasıtasıyla keşfettiğim bir blogcu. Stilini her zaman çok beğendim. Büyük ihtimalle de Londra’nın sokak stilini en güzel şekilde yansıttığı için.

Neyse esas konumuza gelelim. Hedvig hamile ve bir süredir hamileyken şık görünmenin savaşını veriyor. Hamileyken şık görünmek zaten zorken kışın şık görünmek zaten başlı başına bir ütopya. Kelimeler bile birbirinin tersi!! KIŞ = ŞIK :)))

Hedvig ise çoğu zaman başarılı diyebilirim. Onun fotoğraflarına bakarken hamileler için bir kaç stil tüyosu paylaşmalıyım diye düşündüm.

  1. Öncelikle kurtarıcınız tunikler, uzun kazaklar. Size 1 beden büyüğünü alırsanız hem hamileyken hem de doğurduktan sonra salaş bir tarz yaratarak giyebilirsiniz. Ne de olsa büyük örgü kazaklar çok moda.
  2. Kat kat giyim de bu dönemde sizin kurtarıcınız olacaktır. Büyük bir hırka, geniş kesim şık bir ceket ve kaban karnınızı yandan gizlemek için ideal seçimler.
  3. Uzun etekler ve kısa kazakları kombinlemek de orijinal bir fikir. Eteği 1 beden büyük alıp hamileyken karnınızın üstüne çekerek kısa kazaklarla kullanabilir, doğurduktan sonra belini daralttırarak stilinizin bir parçası olarak kullanabilirsiniz. Bir çok hamile müşterimle uyguladığımız bu yöntem gerçekten çok şık sonuç veriyor.
  4. Göğüs kısmı kruvaze gelip göğüs altından bollaşan elbiseler de hamileliğin verdiği vücudunuzun feminen biçimini çok güzel gösteriyor.
  5. Koyu renkler de başvurabileceğiniz bir başka kaçış kapısı.
  6. Eğer bacaklarınız Hedvig gibi uzun ve biçimliyse dikkati aşağı çekip karın bölgenizden uzaklaştırabilirsiniz.
  7. Hedvig gibi bacak konusunda şanslı değilseniz hamileyken makyajınızı ve saç bakımınızı unutmayarak gereken özeni sabırla gösterin derim. Bir kadın ne giyerse giysin bakımlı görünüyorsa sorun yok demektir.
  8. Aksesuarın önemini tartışmıyorum bile. Kışın fuların nimetlerinden faydalanmayanı dövüyorlar :))
  9. Son olarak farklı dokularla dikkat çekmeye bakın derim. Deri, dantel, kadife gibi dokular her zaman herkesin kullandığı dokular olmadığı için bir anda şık ve stil sahibi görünmenizi sağlayacaklardır.
Tweet about this on TwitterShare on Facebook
GerçekSen'e Abone Olsana