Hafızalı, Hız Sensörlü Ayakkabı mı???

YELLOW_MOTION_F50
Bilirsiniz çooooook ama çooooooook ilgimi çekmedikçe bülten yayınlamam fakat adamlar bunu yapmışsa bana da yazmak düşer. Okuyunca hak vereceksiniz zaten.

Ha bir de önden söyleyeyim de durumdan ne kadar etkilendiğimi anlayın. Normalde futbolla işim olmaz :))
Neyse sadede geleyim. Öncelikle kahramanımızla tanışın: Adidas Adizero F50. F familyasından yani 🙂 Hızlı ne varsa başında bir F var hani… F1, F16, F40 diye uzar gider bu liste.
Messi diye meşhur bir futbolcu var ya onun ayakkabısıymış. Size bir şey ifade edecek mi bilmem ama ilk defa Celtic’e karşı oynana UEFA maçında giymiş. İspatı da var.
50bin tane özelliği var tabii ama okuduğumda inanamadığım bir kaç tanesini yazacağım. miCoach Speedcell diye bir özelliği var, saçma süper bir şey. Hız sensörü ve performans takip sistemini içeriyor. Ne işe yarıyor derseniz:
  • her saniye ortalama hızı
  • her 5 saniye azami hızı
  • slalom sayısını
  • sprint ne demek bilmiyorum ama bu zımbırtının süresini
  • mesafeyi
  • kısa ve uzun adım değerlerini ölçüyor ve kaydediyor.
Yerleşik hafızası olduğu için tüm bu ölçümleri 7 saat boyunca kaydedebiliyor. Sonra yetmiyor tüm bunları kablosuz bir şekilde nereye istersen aktarıyor. Hani bize bir şey ifade eder mi bilmiyorum ama halısahada Messicilik oynayan erkekler bunu giyip kendi performanslarını birbirleriyle hatta Messi’yle karşılaştırabiliyorlar. Gerçi erkeklerin performans karşılaştırma fobisini düşünürsek bu ne kadar süper bir icat olmuş olabilir emin değilim.
Hani o hafızaya doğumgünü, yıldönümü, randevu tarihleri gibi şeyleri kaydetseydi belki erkeklerin, dolayısıyla da bizim daha çok işimize yarardı kesin.
Daha kim olduğunu bilmediğim bir sürü ünlü futbolcunun ayağında göreceğimiz bu oyuncağa 387TL’ye sahip olunuyor.
Tweet about this on TwitterShare on Facebook
GerçekSen'e Abone Olsana