Diriliş’e Övgü ve Kürk Nasıl Giyilir? / Tribute to The Revenant & How to Wear Fur

1C4A42551C4A42661C4A42781C4A4282

leo

Sonunda Leonardo di Caprio Oscar’ını aldı. Bu ödülü haklı görenler de oldu, icaben verildiğini düşünenler de. Bu bir sinema blog’u değil, ben de eleştiri için en doğru kişi değilim. Fakat konuya kayıtsız kalamadım ve aklıma ilk geleni yazayım dedim. Evet bugün konumuz kürk nasıl giyilir?

At last, Leo got his Oscar. I am not the one to criticise, I am not a movie expert, and this is not a movie blog. However, like everybody else, I couldn’t ignore the subject and had to write the first thing that came to my mind. Yes, today’s topic is how to wear fur.

1C4A4253

İlk kural: Kürk sahte olacak!

Kürk sahteyse en önemlisi kaliteli görünmesi. Gerçek görünüp görünmediği çok da önemli değil. Gerçi kiminin derdi o olabilir ama bana göre madem kürk gibi gösterişli bir şey giyip eğlenmeye karar verdin, ne kadar fanteziye kaçarsa o kadar iyi. O yüzden kaliteli görünsün yeter. Ondan sonra mavi üstüne pembe leopar desen mi giyersin, turuncu, mor kaplan desen mi sana kalmış.

First things first: The fur has to be fake!

And when fur is fake, it has to be good quality. Don’t get me wrong, it is not so that it looks real. I mean for some, it might be, but for me the story is different. If you decided to wear something so fun and glamorous like fur, then you might as well go for the big picture. Wear blue and fuschia leopar for all I care, but keep it good quality.

1C4A4257

Kürk giymiş olmak için kürk giymeyin.

Bir konseptiniz olsun. Benimkisi 70ler. Sezon trendi olduğu için değil, 70ler tarzını severim. Benim gibi uzun boyluların romantik görünmek istedikleri zaman tercih edebilecekleri bir tarz. Klasik romantik bizde pek olmuyor. Fırfırlar, pembeler, bebe yakalar ve karpuz kollar, 1.80 bir kadında tuhaf duruyor.

Don’t wear fur, just to be wearing fur.

Have a concept. Mine is the 70s. Not only because it’s on trend, but I do like the 70s. It’s a great way to look romantic for those who are above average height like me. I do think that the classic romantic stuff like ruffles, pinks and puffy sleeves look wierd on a 5’11.

1C4A4281

Kürk hem teni hem ruhu okşayan zengin bir doku. Hakkını verin.

Böyle muhteşem bir dokuyu farklı dokularla karıştırıp daha da zenginleştirin. Dokuları karıştırırken 2 ana kuraldan faydalanabilirsiniz:

1. Dokunduğunuzda benzer hisleri yaşatan dokular.

Kadife, ipek, yün gibi.

2. Dokunduğunuzda zıt hisler yaşatan dokular.

Deri, metal, saten gibi.

Fur has a sensual and sumptuous texture. Do justice by it.

Mix this rich texture with other textures. Abide by 2 rules when mixing textures:

1. Those that create similar feelings to the touch.

Like velvet, silk or wool.

2. Those that create contrast feelings to the touch.

Leather, metallic or satin.

1C4A4266

Üstünüze düşeni yapın. Eğlenin!

Kürk herkesin cüret edip giyemediği bir doku. Hele ki farklı ve beklenmedik renk ve kesimlerdeki kürkler. Cesaret isteyen bir parça giyebiliyorsanız, içinizde yanan bir ateş var demektir. Hakkını verin.

Play the part. Have fun!

Fur is a piece, which can be worn by a courageous few. Especially the ones in unusual colors and cuts. If you’re wearing fur, you must have the fire.

1C4A4269

Tweet about this on TwitterShare on Facebook
GerçekSen'e Abone Olsana