OOTD 16.10.2015 / Jean’le Jean Giymek

1C4A43201C4A43231C4A43381C4A43681C4A43851C4A4395

Jean’le jean giysek de mi jeanlesek, jean’le jean giymesek de mi jeanlesek? Uzatmayacağım. Jean’le jean giyin. Şu sıralar tek derdiniz bu değil biliyorum ama her konunun yeri ayrı. Biraz jean’le jean giyilir mi diye kafa patlatsanız, vatan haini olmazsınız. Tabii arka planda başka işler çevirmiyorsanız.

To jean on jean or not to jean on jean? I will cut to the chase. Wear it.

1C4A4323

Haftasonu geldi, harika, süper evet. Her sabah işe giderken olduğu gibi haftasonu da yataktan kalkıp “bugün ne giysem” derdini hep birlikte kucaklıyoruz. Kimimiz o kapıdan “kendimi bi öldürüp dönücem” şeklinde çıkıyor, kimimiz ise fazla uğraşmış görünüyor. Bi jean bi tişört giyip çıkarım diyoruz ama onun bile kaç yolu var.

So here’s the weekend. Great! We can once more embrace our version of “I don’t have a thing to wear” feat. weekend. We simply wear a shirt and jeans, but that varies from one to another. Some look like “I will kill myself and be right back” and some look like they thought too much.

1C4A4368

Bu yazı kapıdan rahat ama havalı çıkmak isteyenler için. Öncelikle jean’le jean giymek herkesin becerebildiği bir kombin değil. Bu yüzden iyisini yaparsanız tarz sahibi görünmek garanti. Yine de jean’le jean çok fazla derseniz benim burada uyguladığım kaçamağı uygulayın ve jean renginde gömlek tercih edin. Bu arada bu gömleği burdan hatırladınız mı?

This one’s for those who want to be comfy and cool. First of all wearing jean on jean is already a craft, so if you master it, it’s instant cool-dom. But if you insist jean on jean is too much for you, use the trick I used here and wear a jean colored shirt. Remember the shirt from this post?

1C4A4338 1C4A4382

Rahat deyip de dünyanın en dar jean’ini giymiş gibi göründüğümü biliyorum fakat inanılmaz elastik olduğunu söylemeliyim. Eee gençliğimizin jean’i “U U Lee Cooper” tabii. Bu arada gençliğimizin jean’i derken abartmıyorum 15-16 yaşımdan kalma bir jean bu.

I know I say comfy and wear the tightest jeans of all times but they are incredibly elastic. At the end of the day, they are Lee Coopers. Jeans from out past. Literally, from my past, from when I was 15-16.

1C4A4357

Gömleğe gelince öyle herhangi bir gömlek giymiş gibi olmasın. Herkes yapar onu. Bu gömleği etek olarak giymek için aldığımdan biliyorsunuz 2-3 beden büyük bana. Bundan istifade bir kaç düğmesini açarak yakasını düşürüp giymeyi çok seviyorum. Ucuz olmayan bir seksapel sağlıyor.

As for the shirt, be creative. Since I bought this to double as a skirt it is pretty big for me. I love undoing a few buttons and wearing it like a boatneck blouse. It has a subtle sexiness to it.

1C4A4385 1C4A4395

Aksesuarla son noktayı koyalım. Sade tutun. Ve pek tabii havalı ve şık olacağımızı söylediğimiz için biraz topuk şart. Sert durmaması için deri yerine süet tercih edin. Spor parçalara daha uygun.

Let’s wrap up with accessories. Keep it simple. But we did say we’ll be cool and hot so heels is a must. Leather will be too harsh, be down to earth with suede. It goes better with casual outfits.

 

Tweet about this on TwitterShare on Facebook
GerçekSen'e Abone Olsana